tytułowe1
Jak pomóc zwierzakom ze schroniska? Można wpłacić darowiznę, podarować karmę, zabawki, smycze, koce, można adoptować zwierzaka, albo po prostu wyjść z jakimś psiakiem na spacer. Prawda jest taka, że pomóc można na mnóstwo sposobów, a ograniczają nas jedynie chęci i wyobraźnia. Dowód? Ostatnimi czasy schroniskowym zwierzakom pomagał Ares! 🙂 Jak pomagał? Oczywiście malował :). 

 Idealna okazja, żeby wykorzystać jego artystyczne zdolności na rzecz zwierzaków z olsztyńskiego Schroniska nadarzyła się w majówkę. W trakcie długiego weekendu w schronisku zorganizowana została impreza której jedną z atrakcji była wystawa obrazów psiego artysty :). Jeden z obrazów powstał specjalnie na te okazje. Został on następnie wystawiony na licytacje, a dochód ze sprzedaży miał być przekazany schronisku. Do sprzedanego obrazu dołączone było piękne zdjęcie artysty wykonane przez Kodak Express Studio BW :), oraz filmik przedstawiający proces powstawiania obrazu.
wystawa1
DSC_0312 m

licytacja schroniskoAukcja trwała tydzień. Informacja o sprzedaży psiego dzieła na rzecz schroniska rozeszła się w tępię natychmiastowym, za co bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tę wieść szerzyli ;). W licytacji wzięło udział 8 osób, a zwyciężczyni Pani Patrycja z Poznania wylicytował obraz za 206zł. Po zakończeniu aukcji Pani Patrycja zapowiedziała, że na rzecz schroniskowych podopiecznych chętnie przekaże wyższą kwotę. Kilka dni później na podane w aukcji konto wpłynęło 300zł :). Cała kwota został następnie przekazana do schroniska, gdzie przeznaczono ją na rehabilitację psiaka Gizmo (Dowód przekazu >>KLIK<<) GO

W związku z całą akcją Ares artysta znów zagościł w mediach :). Tym razem napisała o nas Gazeta Olsztyńska, a zdjęcie artysty pojawiła się na pierwszej stronie cotygodniowego dodatku do gazety – „tydzień w Olsztynie i powiecie”. W artykule wspomniano również o 14 letniej Kuli która w olsztyńskim schronisku czeka na dom. Więcej o Kuli >>TU<<, a cały artykuł można przeczytać >>TUTAJ<<.

O aukcji obrazu na rzecz psiaków pojawiła się również krótka informacja w czerwcowym wydaniu dwutygodnika Tina.

 

P1070026 

 

Zapisz

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz