Malowanie dla psiaków

tytułowe1
Jak pomóc zwierzakom ze schroniska? Można wpłacić darowiznę, podarować karmę, zabawki, smycze, koce, można adoptować zwierzaka, albo po prostu wyjść z jakimś psiakiem na spacer. Prawda jest taka, że pomóc można na mnóstwo sposobów, a ograniczają nas jedynie chęci i wyobraźnia. Dowód? Ostatnimi czasy schroniskowym zwierzakom pomagał Ares! 🙂 Jak pomagał? Oczywiście malował :). 

 Idealna okazja, żeby wykorzystać jego artystyczne zdolności na rzecz zwierzaków z olsztyńskiego Schroniska nadarzyła się w majówkę. W trakcie długiego weekendu w schronisku zorganizowana została impreza której jedną z atrakcji była wystawa obrazów psiego artysty :). Jeden z obrazów powstał specjalnie na te okazje. Został on następnie wystawiony na licytacje, a dochód ze sprzedaży miał być przekazany schronisku. Do sprzedanego obrazu dołączone było piękne zdjęcie artysty wykonane przez Kodak Express Studio BW :), oraz filmik przedstawiający proces powstawiania obrazu.
wystawa1
DSC_0312 m

licytacja schroniskoAukcja trwała tydzień. Informacja o sprzedaży psiego dzieła na rzecz schroniska rozeszła się w tępię natychmiastowym, za co bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tę wieść szerzyli ;). W licytacji wzięło udział 8 osób, a zwyciężczyni Pani Patrycja z Poznania wylicytował obraz za 206zł. Po zakończeniu aukcji Pani Patrycja zapowiedziała, że na rzecz schroniskowych podopiecznych chętnie przekaże wyższą kwotę. Kilka dni później na podane w aukcji konto wpłynęło 300zł :). Cała kwota został następnie przekazana do schroniska, gdzie przeznaczono ją na rehabilitację psiaka Gizmo (Dowód przekazu >>KLIK<<) GO

W związku z całą akcją Ares artysta znów zagościł w mediach :). Tym razem napisała o nas Gazeta Olsztyńska, a zdjęcie artysty pojawiła się na pierwszej stronie cotygodniowego dodatku do gazety – „tydzień w Olsztynie i powiecie”. W artykule wspomniano również o 14 letniej Kuli która w olsztyńskim schronisku czeka na dom. Więcej o Kuli >>TU<<, a cały artykuł można przeczytać >>TUTAJ<<.

O aukcji obrazu na rzecz psiaków pojawiła się również krótka informacja w czerwcowym wydaniu dwutygodnika Tina.

 

P1070026 

 

Zapisz

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Nisza dla zwierząt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *